Kadın-Erkek İlişkileri

By Eser, 23/08/2018

Kadın-Erkek İlişkileri

Sevgili arkadaşlar bir erkek gözünden kadın-erkek ilişkilerini anlatmaya çalışacağım sizlere. Sosyal hayatımızda değişik alanlarda çoğu kez kadınlarla karşı karşıya geliyor ve çeşitli şekilde iletişimlerde bulunuyoruz. Bu yaşıma kadar epey tecrübe edindim. Olumlu-olumsuz bir çok örnekle karşılaştım. Değişik karakterde kadınlar tanıdım ve gördüm ki hepsinin ortak özelliği çabuk küsmesi yada moda terimle trip atması diyebilirim. Bu alınganlığın olduğu kadınlarda daha abartılı durumda. Size tavsiyem fazla alıngan yada sürekli küsen kadınlardan kesinlikle uzak durun. Bu sağlığınızı olumsuz etkileyecek ve dolayısıyla ömrünüzü kısaltacaktır. Hiç bir kadın yüzünden hayatınızı mahvetmenize gerek yok. İnatçı kişiliğe sahip insanlarda aynı şekilde ruhunuzu yorar. Birine deli gibi aşık olsanız dahi bir başkası size onu unutturacaktır. Daha iyi insanlarla karşılaşacaksınız. Eğer onun sevmediğiniz özelliklerini idare etmeye başlarsanız bu içinizde büyüyen bir yara şeklinde artarak devam edecektir. Ayrıca şu hataya kesinlikle düşmeyin. Karşınızdakini değiştirmeye çalışmayın. Kesinlikle değişmeyecektir bu tecrübeyle çok defa sabit olmuştur. Sizin de karakteriniz değişmez bu konuda da emin olun. Bu nedenle ileride evlenirsem beğenmediğim özellikleri belki değişir diye umuyorsanız bu sizin en büyük hatanız olacaktır. Mevcut karakteri sizin için uygunsa yolunuza devam edin ama ileride nasılsa zamanla değişir diye bir beklentiye girmeyiniz.

Tanışma Dönemi

Tanışma Dönemi

Bu tanışma döneminde her iki cinste kendini en iyi şekilde tanıtmaya çalışacaktır. Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta karşımızdaki kadının doğal olmayan davranışları var mı eğer varsa nelerdir. Yani kendini olduğundan farklı tanıtabiliyorlar. Acele edip yanlış kararlar almamak için bu dönemi uzun tutmakta fayda var. Çok az süreler görüştüğünüz birini tanımanız daha da uzun sürecektir. İnternet kullanarak sosyal medya ortamında tanışan kişiler içinse durum bir kat daha önem arz etmektedir. Bu şekilde tanıştığım kişiler nedense hep yanlış kişiler çıktı. Genelleme yapmak istemem ama bu tip ortamlarda tanıştığınız kişiyle ciddi bir ilişki düşünüyorsanız kafanızda hep bir soru işareti kalacaktır. Facebook, instagram gibi daha pek çok ortamdan uzun süreli ilişkiler beklemek hayaldir. Acabalarla yaşamak insanı yorar, strese sokar. Arkadaş ortamında tanıdığınız kişiler daha güvenilir ve kalıcı olmaya adaydır. En azından ortak arkadaşlarınız vasıtasıyla nasıl biri olduğunu öğrenebilirsiniz. Kendi karakterinize uyacak ve uyum gösterecek arkadaşlıklar edinin.

Kız Arkadaşınızın Ailesi ve Yakın Çevresi

Çevresel Etkilerle Oluşan Problemler

Kadın-Erkek ilişkilerinde aileler gerçekten bu konuda çok önemli bir noktadadır. Ciddi bir şeyler düşünüyorsanız geleceğe yönelik kız arkadaşınızın ailesi ile tanışın muhakkak. Kızlar genellikle anneye benzerler yada varsa ablaya, kız kardeşe. Ailesini de çok iyi gözlemleyin. Kız arkadaşınızdan daha doğal olacaktır onlar; bir şeyler gizleyemezler, üstünü örtmezler. Kız arkadaşınızın babası ve varsa erkek kardeşleri ileride evlenmeyi düşünüyorsanız eğer en önemli sorunu oluşturacak kişilerdir. Olumsuz durumlarda size davranışlarını iyi inceleyin. Her durumda kızlarını savunuyorlarsa bu ilişkiyi başlamadan bitirmeniz herkesin faydasına olacaktır. Ailesi ile anlaşamayacağımızı hissettiğinizde bu konuyu zorlamaya gerek yoktur. Yakın çevresi olarak kuzenleri, samimi arkadaşları da kısmen de olsa önemlidir. Kültürlerimiz uymuyorsa diretmenin faydası olmayacaktır. Karşı tarafın ailesi her olaya karışıp müdahil oluyorsa bu size göre gelmeyecektir. Evleneceğiniz kişinin ailesinin tarafgir tutumu var ise bu ilerleyen yıllarda artan dozda devam edecektir.

Tanışma Süresi Ne Kadar Olmalı Peki

Tanışma Süresinin Uzunluğu

Aslında bunun net bir zaman aralığı olduğu söylenemez. Benim görüşüm 1 seneden az olmamalı her halükarda. 2  yada 2 sene de ize daha garanti sonuçlar alınacaktır. Ama 7-8 senelik tanışma süresi olupta ayrılan da var tabii ki. Görücü usulü denen geleneksel yöntem ile tanışıp bir ömür boyu mutlu olan çiftlerde var diğer taraftan. Kesinlik vermek zor olmakla beraber ileride boşanma sürece gibi zor süreçleri yaşamamak adına ideal bir süre arkadaşlık edip birbirinizi tanımanızda fayda var.Bu süre uzadıkça da özellikle kız tarafının ailesi üzerinde bir baskı oluşacaktır. Yeni tanıştığınız arkadaşınızla eğer bir şeylere başlayacaksanız geçmiş defterler tamamen sonsuza dek kapanmalı ki mazide yaşananlar kişileri gerer, sıkıntıya sokar. Sağlam temeller üzerine bir hayat kurulmak isteniyorsa sadece dış profile göre karar vermek en büyük hatalardan biri olacaktır. Salt dış görünüşü yeterli görüp karakter, size ve ailenize uygunluk gibi kriterleri es geçerseniz ileride olumsuz sonuçlara gebe olacaktır bu seçiminiz.

 

 

 

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.