Etkisinde Kaldığım Tavsiye Edebileceğim En İyi 10 Film

By Eser, 06/08/2018

 

 

Bu yazımda size tavsiye olarak sunabileceğim ve etkisini hala hissettiğim en iyi 10 sinema filmi sıralayacağım.Şunu belirtmek gerekirse daha çok gerilim filmlerini severim. Gerilim dışında savaş filmleri, soygun filmleri, hapishaneden kaşış ve intikam temalı filmleri tercih ettiğim söylenebilir. Bilim kurgu, western tarzı ve süper kahraman odaklı filmler ilgimi çekmemektedir ayrıca.

Gelelim listemize…

1- Titanik (1997)
2- Sevginin Gücü (1994)
3- Adalet (2014)
4- Mezarına Tüküreceğim 2 (2014)
5- Can Dostum (2011)
6- Akıl Oyunları (2001)
7- Fury (2014)
8- Esaretin Bedeli (1994)
9- Er Ryan’ı Kurtarmak (1998)
10- Diriliş (2015)

Seri film kategorisinde ise Testere, Hızlı ve Öfkeli film serilerini tavsiye edebilirim. Oyuncuğulunu çok beğendiğim hayranı olduğum Tom Hanks, Leonardo Di Caprio, Denzel Washigton ve Nicole Kidman filmlerini ise tek geçerim. Her zaman başarılı işlere imza atmıştır bu isimler. Al Pacino ve Anthony Hopkins üstadımızı da unutmamak gerek elbette. Tom Cruise filmleri ise bana hep itici gelmiştir.

Yerli Sinemamıza Gelirsek

Aslında listemde yer vermek isterdim ama Türk sineması olarak sadece Komedi ve Korku filmlerinde iyi olduğumuzu düşünüyorum. Zaman zaman çok iyi dram filmlerimizde çekilmektedir. Babam ve oğlum filmi gibi mesela.  Yabancı filmlerin komedi olan türleri bize hitap etmiyor ama kendi çektiğimiz yerli  komedi filmlerimiz bu alanda çok başarılı. Korku film sektöründe de epeyce yol katettiğimiz kesin. Savaş-aksiyon türlerinde ise yerli sinema olarak sınıfta kaldığımız bir gerçek. Ama sektörün daha da iyi yerlere geleceğine olan inancım yüksek.

Hepinize iyi seyirler…

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.