TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA YAŞANAN SİNİR BOZUCU DURUMLAR | ESER SOLMAZ

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA YAŞANAN SİNİR BOZUCU DURUMLAR

By Eser, 01/11/2018

Toplu taşıma araçlarında yaşanan komik ve biraz da sinir bozucu durumlardan bahsedeceğim. İçeride çıkan kavgalar, tartışmalar sıklıkla gördüğümüz daramlardır. İnceleyelim bakalım;

-Otobüs yada minibüs şoförü abimizin mülteci taşıma mantığıyla dur durak bilmeden habire yolcu yüklemesi yapması. Metre kareye illaki 5 kişi düşecek mantığıyla hareket ederler.

-Ayakta kalmışsınızdır ve de kendinize iyi bir edindiğinizi düşündüğünüz sırada şoförden Mustafa Kemal Atatürk’ün ünlü sözünü duyarsınız “Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir. İleri!” şeklinde “ileri devam edelim” diyerek daha da fazla yolcu alacaktır.

-İneceği durağı bilmeyen kişilerin şoföre en yakın yerde sotelenmesini gözlemleriz.

-Çok yüksek sesle telefonda bağıra bağıra konuşan insanlara gıcık oluruz hepimiz.

-Yanı başınızdaki kişinin otobüse binmeden püfür püfür sigara içtiğini kıyafetindeki iğrenç kokudan anlayabiliyoruz ne yazıkki.

-Birbirinden yolcu kapmak için rakip şoförlerin trafikte attığı makaslara, tehlikeli sollamalara sıklıkla rastlarız.

-Ayakta duran teyzelerin “ Şu gençlerde de hiç saygı kalmamış bakışlarına” sıklıkla maruz kalırız. Tabi o tayfada kafayı cama çevirip “ölmüş ayı gibi” uyuma numarası yapmaktadır.

-Üç-dört koca valizle inip ve binenlerin verdiği eziyet de cabasıdır.

-Yer verdiğiniz bir bayanın sizi reddetmesi de bir başka durumdur. Yer vermeyince de kaba diyorlar oysaki.

-Sabahın köründe otobüs tıklım tıkış iken dallamanın tekinin o saatte metal müzik dinleyip kendinden geçmesi. O nasıl kulaklıksa ses en arkadan taa öne kadar geliyor be.

-İnecek düğmesine yanlışlıkla basan bir yolcu vesilesiyle otobüsün durmaması gereken bir durakta durması ve bunun neticesinde aynadan o yanlış düğmeye basan kişiye şoför tarafından atılan “inmeyeceksen ne basıyon eşoğlueşek bakışı” da ayrı komiktir.

-Otobüste kitap, gazete yada dergi okuyan tipler vardır ve birde bunlara maydonoz olan diğer tipler vardır. Çok değerli o bilgiyi onunla beraber okumakta bir sakınca görmezler.

-İşe sanki hergün Ferrasi ile gidiyormuşta ama bugünlük arabasını tamire Soner Ustaya bırakmış gibi görünen tipler de can sıkıcıdır.

-Toplu taşıma araçlarında cam açmakta veya açmamakta her türlü problem olur diğer yolculara.

-Bazı halk otobüslerinde muavin vardır. Bu arkadaşlar kimsenin göremediği boşlukları görmekle görevlidirler aynı zamanda. Teleskop gibi gözlere sahip olmaları en büyük özellikleridir.

-Hemen her yolculukta şoförün tanıdığı samimi birinin yanına minder atma suretiyle oturması ve yol boyunca muhabbet etmeleri.

-Otobüsün durakta durmasıyla inenlere müsaade etmeyen yeni binecek kişilerin hadsizliği.

-Deli gibi parfüm sıkmış ama kalitesiz ucuz parfüm olduğu belli olan kokudan ötürü hanım kızımızın herkesi felç etmesi.

 

2 Comments

  1. Sadullah dedi ki:

    GÜZEL devamını bekliyoruz

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.